wybór rodzaju papieru bawełnianego

Pracujemy na kilku grupach papieru bawełnianego.
Grupa O – do kopert i papeterii używamy papierów o gramaturze 100-150 gsm, głównie w kolorze ivory, o teksturze pasującej do wszystkich rodzajów naszych papierów do druku.
Grupa A – do akcydensów w wersji ekonomicznej lub wymagających bigowania, używamy papieru o gramaturze 300-400 gsm i grubości około 0.5 mm. Ta grupa ma najszerszą gamę kolorystyczną, z reguły na stanie mamy – pastelowe odcienie: szary i miętowa zieleń, biały i czarny. Tłoczenie na tym papierze ze względu na jego grubość musi być ograniczone do ok 0.3 mm. Z tego rodzaju papieru wykonujemy także różnego rodzaju oprawy lub okładki.
Grupa B – do drukowania wizytówek i druków z tzw. reliefem na pełną głebokość używamy papieru o gramaturze 500-600 gsm, dostępnego z reguły w kolorze ivory i biały. Tylko na tym papierze, którego grubość oscyluje w okolicach 1 mm możliwe jest tłoczenie na pełną  możliwą głębokość tj ok 0.7 mm, jednak tego papieru nie da się bigować i zginać. Jest to jednak najchętniej wybierany rodzaj papieru zarówno do wizytówek, zaproszeń i galanterii ślubnej choć także do etykiet i innych okolicznościowych akcydensów.
Grupa C – ostatnia grupa to najbardziej prestiżowe papiery o gramaturach od 650 – 900 gsm i kolorach ivory i biały. Drukujemy na nich tylko na specjalne zamówienia ze względu na ich koszt i dostępność. Wybór tej grupy papieru obecnie nie zawsze jest możliwy, nie mamy go na bieżąco w magazynie, a czas oczekiwania ze względu na import pod zamówienie specjalne klienta dość mocno się wydłuża.
Duplex i triplex – papiery kaszerowane w zależności od specyfikacji wyceniane sa indywidualnie.